Kupuj części i maszyny w komtechnik.pl: sprzedaz@komtechnik.pl tel: 782-163-548
poniedziałek, 18 lutego 2019

KomTechnik Jacek Gawior
Staniowice 25
28-305 Sobków
Regon: 260560476
NIP:656-210-92-02
sprzedaz@komtechnik.pl
tel: 782-163-548

u20 mulag.jpg

Recenzje Produktów

BERTI FB/P 400

Poręczna i dobra kosiarka. Można bez obaw brać. Przydaje się przy koszeniu dużych terenów np. miejskich.

Odśnieżarka wirnikowa 1200 S – 1500 S

Zakup bardzo szybki, zadzwoniliśmy, zapłaciliśmy, po 12 dniach mieliśmy maszynę u siebie. Aha, wynegocjowaliśmy darmowy transport :) Polecam

SklepWózki Widłowe

Pługi wirnikowe

Pługi

Posypywarki

Zamiatarki ręczne

Kosiarki

Przyczepy

Śmieciarki

Zamiatarki

Pojazdy - nośniki narzędzi

Koparki - ładowarki

Ładowarki

Szczotki techniczne

Odśnieżarki

Quady

Części zamienne

Oleje

Filtry
Start Aktualności Fałszywe oszczędności
Fałszywe oszczędnościZapewnienia drogowców przed rozpoczęciem zimy nie napawają optymizmem. Jak co roku ogłaszają, że są przygotowani i pieniędzy na odśnieżanie nigdy nie zabraknie.

Miliony złotych kosztuje odśnieżanie dróg w kraju. Zwykle już w pierwszych dniach ostrej zimy okazuje się, że jest to więcej niż planowano i już wiadomo, że konieczne będą oszczędności. Prawdopodobnie na budowie nowych dróg  i remontach. Zimowe utrzymanie dróg to nie tylko odśnieżanie ulic i wywożenie śniegu, to także doraźne łatanie dziur.


W trakcie trwania akcji zimowej zwykle konieczne stają się przesunięcia w budżecie, by pieniędzy na odśnieżanie i łatanie dziur w jezdniach nie zabrakło. Ani dyrektorzy miejskich spółek odpowiedzialnych za utrzymanie zimowe dróg, ani nikt z General Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, nie chce zdradzić na czym będą oszczędzać. Te pieniądze, które uda się zaoszczędzić idą na tzw. remonty cząstkowe nawierzchni dróg. Także Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad może liczyć na zaoszczędzenie pewnej kwoty. Rzecznik tej instytucji zapewnia, że ani złotówka nie wróci do budżetu centralnego.
Z niezrozumiałych dla zwykłego człowieka powodów, instytucje Państwowe takie jak GDDKIA wykazują fikcyjne oszczędności. W wyniku działań urzędników i innych pracowników kadry GDDKIA, dochodzi do nie prawidłowego rozdysponowania pieniędzy publicznych.  Sprzęt do zimowego utrzymania dróg jest kosztowny i każdy zakup nowej maszyny jest poważną inwestycją. W sezonie letnim gdy sprzęt zimowy nie pracuje,  należy wykonywać potrzebne przeglądy i naprawy by przygotować maszyny do pracy w następnym sezonie. W niektórych oddziałach GDDKIA dochodzi do sytuacji, w której nie prowadzi się napraw sprzętu w okresie letnim by na ten czas wykazać oszczędności. Oszczędności są fikcyjne, gdyż maszyny nie zostają przygotowane do sezonu zimowego i potrzebne naprawy wykonuje się w sezonie zimowym. Prawa rynku zaczynają działać również i w tym sektorze. Serwisy zajmujące się naprawą maszyn do zimowego utrzymania dróg w zimę zarabiają olbrzymie pieniądze. Koszty utrzymania maszyn w zimę przez oddziały GDDKIA idą w miliony. Pieniądze te nie są bez znaczenia dla ogółu wydatków jakie ponosi w sezonie zimowym GDDKIA.

Komunikaty o przygotowaniu drogowców do zimy są tylko teoretycznie zgodne z rzeczywistością. Nie łatwo walczyć z siłami natury. Przy agresywnym ataku zimy i intensywnych opadach śniegu, sól zgromadzona w magazynach w rzeczywistości wystarcza na kilka dni. W okresie zimowym wzrasta zapotrzebowanie na sól drogową co przekłada się również na wzrost jej ceny.