Kupuj części i maszyny w komtechnik.pl: sprzedaz@komtechnik.pl tel: 782-163-548
czwartek, 28 marca 2024

KomTechnik Jacek Gawior
Staniowice 25
28-305 Sobków
Regon: 260560476
NIP:656-210-92-02
sprzedaz@komtechnik.pl
tel: 782-163-548

Recenzje Produktów

BERTI FB/P 400

Poręczna i dobra kosiarka. Można bez obaw brać. Przydaje się przy koszeniu dużych terenów np. miejskich.

Odśnieżarka wirnikowa 1200 S – 1500 S

Zakup bardzo szybki, zadzwoniliśmy, zapłaciliśmy, po 12 dniach mieliśmy maszynę u siebie. Aha, wynegocjowaliśmy darmowy transport :) Polecam

Sklep



Wózki Widłowe

Pługi wirnikowe

Pługi

Posypywarki

Zamiatarki ręczne

Kosiarki

Przyczepy

Śmieciarki

Zamiatarki

Pojazdy - nośniki narzędzi

Koparki - ładowarki

Ładowarki

Szczotki techniczne

Odśnieżarki

Quady

Części zamienne

Oleje

Filtry
Start feed-image Wpisy RSS
Aktualności




Test zużycia paliwa Unimog U400 Email
niedziela, 21 listopada 2010 20:10

Daimler AG
Mercedes-Benz Unimog U 400

Zużycie paliwa podczas koszenia trawy




Unimog U 400 podczas symulowanej pracy koszenia




Unimog model U 400 jest często stosowany do koszenia poboczy drogowych wzdłuż dróg i autostrad.

Zużycie paliwa podczas przeprowadzanej symulacji koszenia w DLG Test Centre's Powermixer przy użyciu stanowiska pomiarowego.

U 400 z automatyczną skrzynią biegów (elektroniczna kontrola jazdy) i hydrostatycznym napędem używanym do koszenia.


Więcej…
 
Unimog na każdą porę roku
piątek, 19 listopada 2010 19:32

Mercedes-Benz Unimog doceniany w każdej porze roku. Unimog U 300 - U 500 to wyjątkowo  dobry sprzęt do odśnieżania zimą.

Wyjątkowo obfite opady śniegu w poprzednią zimę dały się we znaki ludziom. Więcej sprzętu jest skierowanego w okresie zimowym na drogi. Przejezdne drogi są tak samo ważne w zimie jak i w lato. Przy nie sprzyjającej aurze zimowej przygotowanie dróg nabiera egzystencjalnego znaczenia.

Daimler Mercedes-Benz  z dumą prezentuje swój „flagowy projekt”. Unimog może być wyposażony w urządzenia o wysokiej wydajności. Partnerzy Unimoga w technice komunalnej to Schmidt, Gmeiner, Mulag, Dücker i Werner.


Więcej…
 
Wprowadzenie recyklizacji

Recyklizacja odpadów komunalnych stanowi niewątpliwie przedsięwzięcie ekologicznie pozytywne. Ponadto, co nie zdarza się często, odzyskiwanie surowców wtórnych jest zajęciem dochodowym. Fakt ten sprawia, że wielu z nas, zielonych, mogłoby poważniej pomyśleć nad możliwością stworzenia systemu sortowania odpadów we własnym mieście. System taki, jeśli ma przynieść efekty, musi poprzedzać analiza możliwości jego wprowadzenia.

1. ANALIZA

Na wstępie należy dokonać analizy strumienia śmieci (co i w jakich ilościach jest wyrzucane, które z materiałów nadają się do recyklizacji?)

2. REDUKCJA ILOŚCI ODPADÓW

Na podstawie tej analizy oceniamy, które ze składników śmieci należy zredukować "u źródła" - ze względu na ich znaczny udział w strumieniu odpadów, bądź z uwagi na brak możliwości ich efektywnej recyklizacji (np. tworzywa sztuczne). Akcje uświadamiające konsumentów i producentów, wspomaganie producentów wyrobów przyjaznych środowisku są pomocne w propagowaniu zmniejszania ilości oraz szkodliwości odpadów (np. reklamowanie towarów o prostszych opakowaniach lub używania papieru z makulatury).

3. SEGREGACJA

Kolejny krok to ustalenie, które surowce będą oddzielane od odpadów (można zacząć od jednego, dwóch - np. papieru i szkła, a w miarę rozwoju rozszerzać zakres segregacji na inne - aluminium, tworzywa sztuczne, baterie, odpady organiczne itp.)

4. MIEJSCE I SKALA

Niezwykle ważnym krokiem jest ustalenie, gdzie rozpoczniemy wprowadzanie systemu recyklizacji (sugeruję, aby na początek wybrać obszary "łatwiejsze", a są nimi, moim zdaniem, osiedla, na których stopień świadomości osiąga wyższy poziom - np. miasteczka studenckie).

5. SPOSÓB SEGREGOWANIA

Należy odpowiedzieć na pytanie: jakie zastosować pojemniki, aby mieszkańcowi danego bloku czy domu było maksymalnie wygodnie wrzucać do nich wysegregowane śmieci (duże kontenery w miejscu, gdzie stoją te, na nierozdzielone odpady, mniejsze na klatkach schodowych, czy wreszcie odbieranie w określone dni własnym transportem z chodnika).

6. RYNEK SUROWCÓW WTÓRNYCH

Etap ten polega na zbadaniu możliwości wykorzystania surowców wtórnych przez przemysł (poszukiwanie odbiorców wysegregowanych materiałów, przekonywanie producentów do wykorzystywania surowców wtórnych we własnej produkcji).

7. ZEBRANIE I TRANSPORT

Określenie, w jaki sposób optymalnie zebrać ze wszystkich punktów wysegregowane surowce wtórne.

8. SZCZĘŚLIWE WPROWADZENIE SYSTEMU I OCZEKIWANIE NA WIELKI SZMAL

 
Maszyny w portach lotniczych
poniedziałek, 27 września 2010 21:12

Lotniska w Polsce starają się nie odstawać  od innych na tle europy i świata.

Celem jest  podniesienia standardów zimowego i letniego utrzymania nawierzchni lotniskowych w portach lotniczych, przez modernizację sprzętu mechanicznego służącego oczyszczaniu dróg startowych. Jedynym sposobem na skrócenie czasu odśnieżania – oczyszczania dróg startowych jest podniesienie parametrów technicznych zestawów odśnieżających. Uzyskanie dofinansowania  na zakup sprzętu dla działalności operacyjnej portów lotniczych jest podstawowym problemem. Porty lotnicze starają się o dotacje z funduszy europejskich.


Zobacz więcej
 
Targi KOMTECHNIKA 23-26 listopada 2010 Email

Już 23-26 listopada 2010 roku odbędą się kolejne targi Techniki Komunalnej Komtechnika, jej wszechstronny zakres tematyczny, obejmujące:

  •   sprzątanie i wywóz nieczystości
  •   letnie i zimowe utrzymanie dróg, ulic, placów
  •   utrzymanie zieleni miejskiej
  •   transport zbiorowy/ komunikacja miejska
  •   targowiska, hale i pozostałe obiekty komunalne
  •   higiena i ochrona przed szkodnikami


Dodatkowo, uzupełnieniem tematyki targów będą organizowane równolegle wydarzenia - XXII edycja prestiżowych Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO oraz odbywające się po raz drugi Targi Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych GMINA.


Więcej


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 5