Kupuj części i maszyny w komtechnik.pl: sprzedaz@komtechnik.pl tel: 782-163-548
czwartek, 09 lipca 2020

KomTechnik Jacek Gawior
Staniowice 25
28-305 Sobków
Regon: 260560476
NIP:656-210-92-02
sprzedaz@komtechnik.pl
tel: 782-163-548

Recenzje Produktów

BERTI FB/P 400

Poręczna i dobra kosiarka. Można bez obaw brać. Przydaje się przy koszeniu dużych terenów np. miejskich.

Odśnieżarka wirnikowa 1200 S – 1500 S

Zakup bardzo szybki, zadzwoniliśmy, zapłaciliśmy, po 12 dniach mieliśmy maszynę u siebie. Aha, wynegocjowaliśmy darmowy transport :) Polecam

SklepWózki Widłowe

Pługi wirnikowe

Pługi

Posypywarki

Zamiatarki ręczne

Kosiarki

Przyczepy

Śmieciarki

Zamiatarki

Pojazdy - nośniki narzędzi

Koparki - ładowarki

Ładowarki

Szczotki techniczne

Odśnieżarki

Quady

Części zamienne

Oleje

Filtry
Start Trochę historii feed-image Wpisy RSS
Historia techniki komunalnej
Unimog - historia powstania

       Unimog – pod tą nazwą kryje się jeden z najbardziej kompaktowych, funkcjonalnych pojazdów pojazdów wielozadaniowych. Szeroko wykorzystywany jako nośnik narzędzi w sektorze usług komunalnych.

Wszędzie tam, gdzie występują trudne warunki, Unimogi znajdują zastosowanie. Pojazd ten można spotkać praktycznie na drogach i bezdrożach całego świata. Także w Polsce Unimogi dostrzegamy w różnych działach naszej gospodarki. Producentem pojazdu, który sprawdził się w przeróżnych warunkach klimatycznych jest samochodowy koncern z siedzibą w Stuttgarcie, Mercedes - Benz.


Zanim zaistniały najnowocześniejsze modele Unimoga, jego historia trwała już kilkadziesiąt lat. Unimog to nazwa pochodząca od skrótu słów Universalmotorgerät, co w przekładzie z niemieckiego oznacza „uniwersalny pojazd silnikowy”. Modyfikacje przeprowadzane przez w trakcie całej swojej historii nigdy nie zamazały uniwersalnych walorów pojazdu.


Czytaj więcej
 
Historia sprzętu zimowego

     Gdy nadejdzie zima wszystko do o koła się zmienia. Jednych ludzi cieszy, innych zasmuca.  Dla wielu ludzi kojarzy się z pewnymi ograniczeniami ze względu na mrozy, nieprzejezdne drogi i nadmiar śniegu na chodnikach. Ludzie wymyślili maszyny do usuwania śniegu i zwalczania śliskości, których początki powstania oraz rozwój wpisały się w historię techniki komunalnej. Historia profesjonalnej walki z zimowymi warunkami rozpoczęła się około 1900 roku. Istniała potrzeba stworzenia urządzeń do walki z warunkami zimowymi więc zaczęły powstawać firmy produkujące takie urządzenia, które do dziś wyróżniają się wśród producentów.W St. Blasien w Niemczech w 1920r. Alfred Schmidt założył swój warsztat usługowy. W 1925r. wyprodukowano pierwszy pług zamontowany z przodu ciężarówki.Czytaj więcej
 
Historia techniki komunalnej współcześnie 2009r.

W raz z rozwojem techniki komunalnej, rośnie też świadomość ludzi co do konieczności utrzymywania planety w czystości. Obecnie firmy korzystają z dobrodziejstwa nowoczesnych technologii. Sterowanie działaniem urządzeń odbywa sie z kabiny samochodu przy pomocy pilotów sterujących.

Więcej…